Розетки на кухні фото UrbanWood

Давно помічено, що згадувати про розетки на кухні починають найчастіше лише тоді, коли їх починає катастрофічно не вистачати. Сучасні кухонні електроприлади міцно входять в наш побут, але всі вона, на жаль, вимагають електроживлення. Звичайно, тягнути окрему розетку до кожного кухонного електроприладу не дуже раціонально, а часто навіть небезпечно. Та й в естетичному плані це не айс, адже установка розеток на кухні в нерозумної кількості розеток наврят чи буде виглядати привабливо. Спробуємо розібратися.

 Скільки розеток на кухні повинно бути?

Багато хто вважає, що зайвих розеток не буває, особливо при такому їх широкому асортименті, що дозволяє зробити розетки елементами декору. Це частково вірно, але лише частково. Проблема в тому, що велика кількість розеток спровокує бажання і можливість використовувати надмірно багато кухонних електроприладів одночасно. А вони, найчастіше, досить потужні і занадто сильно навантажують вашу електромережу. А тут і до пожежі недалеко, адже від підвищеного навантаження електропроводка сильно нагрівається. Та й “пробки” будуть постійно вибивати, якщо у вас випадково немає якоїсь системи “розумний будинок”, яка може квотувати електроспоживання самостійно.

Отже, установка розеток на кухні через кожен сантиметр не надто корисна, і потрібен розумний компроміс, а вже скільки розеток на вашій кухні повинно бути – вирішувати вам, з огляду на викладені нижче рекомендації.

Електроприлади на кухні

Для початку потрібно скласти список всіх електроприладів на кухні, для яких потрібні розетки. Бажано згадати не тільки існуючі кухонні електроприлади, а й навіть плановані у віддаленому майбутньому. Ось приблизний список кухонних електроприладів, більшість з яких є зараз або з’явиться з часом практично на будь-якій кухні:

  • Найбільш енергоємні (500-7000Вт): СВЧ-піч, духова шафа, різноманітні пральки-посудомийки, холодильник, електроплита, різноманітні нагрівальні електроприлади (електрочайник, тостер, гриль, кавоварка і їм подібні),
  • Менш енергоємні (10-500Вт): витяжка , телевізор, підсвічування, електропідпал у газових плит, різноманітна кухонні дрібниці, типу кавомолок і інших приладів, які не генерують інтенсивного нагріву або охолодження.

Фахівці рекомендують в обов’язковому порядку ставити окремі розетки на кухні для телевізора, холодильника, витяжки та вбудованої техніки (посудомийки, духовки і пралки). Ці розетки знаходяться, як правило, в важкодоступних місцях, і постійно перемикати підключені до них прилади буде досить проблематично.

Можна також змонтувати окремі розетки для різних “кухонних дрібниць”, але за умови використання таких розеток конкретно тими електроприладами, для яких установка розеток і проводилася. Багато вирішуює цю проблему просто розташуванням подвійних розеток на фартусі через кожні 1-2 метри.

Для решти, найбільш енергоємної кухонної техніки бажано робити кухонні розетки для спільного використання, щоб не було спокуси, наприклад, включити одночасно мікрохвильовку з тим же електрочайником. Деякі електрики жартують, що якщо одночасно включити всі численні кухонні електроприлади, то така окремо взята кухня почне споживати електроенергію, як невеликий сталеливарний цех.

Розташування розеток на кухні

Розташовувати розетки слід з урахуванням вищесказаного, не забуваючи про саму специфіку приміщення. Тому розташування і установка розеток на кухні дещо відрізняється від подібного завдання в житлових кімнатах. Наприклад, висота розеток на кухонному фартусі диктується висотою розташування стільниці, яка в стандартному варіанті знаходиться на висоті 86-92 см від підлоги. Ваші розетки повинні розташовуватися мінімум на 15см вище стільниці, але і не дуже високо, тому що дроти у багатьох кухонних електроприладів дуже короткі. Якщо ви ще не знаєте висоту майбутньої кухні, то орієнтовна висота розеток на фартусі кухні 1м від підлоги!

Розетки на кухні фото UrbanWood 2

Деякі розетки, призначені для вбудованої техніки, потрібно мати у своєму розпорядженні близько до підлоги, з огляду на висоту цоколя, в виступі якого їх і розміщують. Такі розеткиповинні бути прихованими, що виключають їх пошкодження при переміщенні меблів. А для потреб вбудованої техніки (типу посудомийки) краще розташовувати розетки на відстані 40см від підлоги, за дверцятами підлогових шафок, так їх зручніше обслуговувати.

Кухня – приміщення досить вологе і жарке, що необхідно враховувати як при виборі самих розеток, так і при їх розміщенні. Розташування розеток неприпустимо на фартусі в безпосередній близькості з газовою плитою і мийкою. Це стосується й інших кухонних зон, де можливо випадкове потрапляння на розетку вологи або зовнішньомє нагрівання. Не можна розміщувати розетки під мийкою, в безпосередній близькості до сифонів і змінних водяних фільтрів, за батареями і трубами опалення чи водо-газопостачання. А також за вбудованими пральної і посудомийної машиною, холодильником, духовкою. Намагайтеся уникати розташування розеток за висувними ящиками і на шляху зсувних дверцят, щоб при відкриванні-закриванні не пошкодити розетку і підключені до неї пристрої. Не ставте розетки під шафою з посудом, волога з якого може потрапляти на розетку – час від часу.

Окремо варто сказати про вбудовані розетки

Мода на них набирає обертів. Намагайтеся не піддаватися цій моді і розумно ставитися до різноманітних вбудовуваним розеток. Те, що добре для спальні, абсолютно не підходить для кухні. Вбудована розетка в стільницю або в шафку виглядає красиво і функціонально, але де гарантія, що ви що-небудь не проллєте на неї? Ну не ви, так ваші діти, гості, домашні тварини? Загалом, будьте обережнішими при їх застосуванні на кухні.

Електропроводка для кухонних розеток

Для розеток доведеться тягнути окремий кабель від самого розподільного щитка. Кабель краще використовувати багатожильний мідний, перетин якого підбирається в залежності від максимально можливого навантаження.

Розетки на кухні фото UrbanWood-3

Якщо на вашій кухні є електроплита чи електрична духовака, то до неї потрібно прокласти окремий кабель. Додаткове навантаження від будь-яких інших електроприладів на ньому недопустима – цей кабель повинен живити виключно один прилад. Сам щиток теж потребує додаткового переобладнання, тому що додаткові лінії потребують встановлення своїх апаратів захисту (автоматів, можливо УЗО). Якщо у вас однофазна мережа, то використовуйте трижильний провід, якщо трифазна, то четирьохжильний. Не можна також з’єднувати заземлюючий і зануляючий дріт під одну загальну клему.

І найголовніша корисна порада: якщо у вас немає досвіду в електромонтажних роботах, то настійно рекомендуємо найняти для цього фахівців.

Електрика: розетки на кухні

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *