Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -1

Головна особливість кухні у стилі мінімалізм – це підкреслена порожнеча. Підходить для великих відкритих просторів. Інтер’єр не рясніє безліччю предметів. Тут відсутнє все, що ментально асоціюється з розкішшю: кришталеві люстри, велика кількість меблів, побутової техніки та посуду. Основна цінність – відчуття простору, навіть на найменших квадратних метрах. Присутні тільки необхідні речі.

Мінімалістичний кухня – це повна відсутність аксесуарів. Навіть магнітик, привезений з подорожі, буде вкрай недоречний на поверхні холодильника. Техніка, вбудована, а меблі без фурнітури. Людина, яка прийшла вперше, не відразу здогадається, де стоять чашки і взагалі чи можна тут що-небудь приготувати.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -2

Стиль мінімалізм на кухні це відсутність прикрас, аксесуарів і навіть фурнітури. Використовуються переважно природні кольори. Для створення лаконічного і повітряного простору підійдуть всі відтінки білого і сірого, бежевий, чорний, перламутровий, колір натуральної деревини. Тут може з’явитися яскрава пляма.

Глянцеві фасади на кухні створюють додатковий простір. Ще одна важлива характеристика – багато світла. У приміщенні, де складно на чомусь сфокусувати увагу, на перший план виходить освітлення. Його має бути дуже багато. Великі вікна не ховаються за фіранками, використовуються скляні перегородки і локальне підсвічування.

Вікна можна не закривати шторами, щоб отримати більше світла. На перше місце ставиться практичність. Вибір віддається на користь меблів і техніки, яка займає мінімум місця, але в той же час забезпечує максимум зручності в процесі приготування або під час їди.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -1

Кому підходить

Мінімалізм – зовсім не відображення скромності бюджету. Сучасний і дуже оригінальний стиль вибирають натури творчі або схильні до філософських роздумів, не відволікаючись на обстановку. Аскетичні дизайн-проекти підходять людям, які мріють відмовитися від маси предметів в інтер’єрі і прагнуть збільшити свій життєвий простір. Вони змушують розслабитися перевантажений мозок, що особливо цінують жителі мегаполісів. Мінімалізм для тих, хто шанує ідеальний порядок і кому не подобається нагромадженням речей. У такій атмосфері будуть відчувати себе комфортно жінки, здатні обходитися одним багатофункціональним кухонним приладом замість декількох спеціалізованих.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -3

Підбір кухні у стилі мінімалізм

Основне правило – простота і функціональність. Строгий дизайн і бездоганна гладкість фасадів приховує наявність розумної фурнітури, продуману систему зберігання і чітку організацію шаф. Меблі для кухні часто вбудовані – шафи і стіни утворюють єдину площину, в якій також вміщується холодильник, газова чи електрична поверхня і посудомийна машина. Хоча можливі і кутові кухні.

Побутова техніка тільки  вбудована і захована за фасадами. Поверхні можуть бути матовими або глянцевими. Дверцята з прихованими ручками, або відкриваються при натисканні (push open). Іноді ручки все ж присутні, вони прямолінійні, без різьблення і прикрас. Ніяких скляних дверцят на шафках для посуду. Дуже добре також виглядають кухні без верхніх шаф.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -5

Фартух

Може бути, як прозорим безбарвним, так і яскраво пофарбованим, але без малюнка. Стильно виглядає кухня, коли фартух і стільниця виконані в одному кольорі. Що стосується матеріалу, обмежень немає: плитка, штучний камінь, загартоване скло, пластик. Доречно буде зробити фартух глянцевим і однотонним, без малюнка.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -9

Освітлення

Хоч мінімалізм і відкидає зайвість та непомірність, до кількості світла це не відноситься. Функцію фокусної точки найчастіше виконує велика, але проста за формою люстра. Крім неї використовується точкове освітлення. Підсвітити можна практично все: і стелю, і шафи, і навіть підлогу. Актуальними рішеннями можуть стати компактні лампи, витончені вбудовані або настінні світильники у вигляді геометричних фігур. Їх колір повинен бути співзвучний з основними кольорами інтер’єру.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -

Декор

Ніяких вазочок, статуеток, мереживних серветок і подібних дрібниць. Більше простору і менше декору. Можливо лише дуже акуратне і грамотне його використання у вигляді настінного годинника або інсталяції сучасного мистецтва. Один-два вазона з великими рослинами допоможуть розбавити нейтральну палітру і очистити повітря у кімнаті. Відмінним елементом декору може стати і сучасна стильна витяжка.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -8

В якому кольорі виконати

Стиль мінімалізм по визначенню своєму дуже обмежує колірну палітру. Інтер’єр може бути повністю однотонним або контрастним. Іноді до двох основних додають третій акцентований відтінок. У будь-якому випадку більше 2-3 кольорів не використовують. Білий колір – король мінімалістичної кухні. У базову гаму включають також сірий, чорний, бежевий та коричневий. Фоном зазвичай стають світлі фарби або гра напівтонів, які з графічною строгістю підкреслюються більш темним контрастним кольором.

Безперечна класика – повністю біла кухня. Помилитися при такому оформленні практично неможливо. Колір візуально розширює навіть найменший простір. До того ж він завжди залишиться в тренді.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -17

Переваги кухні у стилі мінімалізм

Цей стиль підходить далеко не кожному, через те що мінімалізм це не данина моді, а особливе сприйняття світу. Він занадто суворий і вимагає бездоганного відчуття міри. Вся суть мінімалізму зводиться до індивідуальних потреб. Мінімалізм – це інтер’єр, де немає речей, якими не користуються. Основна перевага – почуття свободи. Навіть в самій невеликій кімнаті зберігається свобода переміщення, а мінімалістичні меблі виключають відчуття здавленості. Прості форми і нейтральні кольори сприяють психологічному розвантаженню. Обмежена кількість предметів передбачає, що кожен з них повинен бути досконалим. Тобто можна насолоджуватися якістю, не розмінюючись на кількість. Незаперечним плюсом є і простота в прибиранні. У мінімалізмі нема на чому збирати пил. Не потрібно протирати тисячі дрібниць. Закриті системи зберігання виглядають дуже акуратно.

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -4

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -6

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -10

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -11

 

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -12

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -13

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -16

Дизайн кухні у стилі мінімалізм фото UrbanWood -18

 

 

Дизайн кухні у стилі мінімалізм

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *